Весілля – це насамперед, коли весело. Традиційне весілля не передбачає тамаду, конкурси, крадіжок взуття і наречених та збирання грошей у повзунки, кидання підв’язки. Це сімейне свято, націлене на згуртування родини – символічну передачу любові і затишку із свічкою берегинями родинного вогнища - мамами, допомога у звиванні гільця – нового деревця молодих, де за квітами мають з'явитися нові гілочки – синочки та донечки, а завдання Роду – допомагати і підтримувати надалі хоч словом, хоч ділом нову родину, повага до старшого брата у праві заведення за святковий стіл та символічної передачі сестри, до батьків у «Чоботах» та «Покриванні» - зав’язуванні хустки замість вінка, та всієї родини – у поділі короваю «на всіх». Ну і звісно – побажання здоров’я, добробуту і очищення шляху й думок через посипання зерном, годування солодким медом, виливання води, проходження через рушникові ворота. А якщо молоді мають наснагу - то до зустрічі з молодою весільний поїзд можуть перепинити на умовних воротях дівчата і забажати викуп та показати завзяття в піснях і танцях. У відповідь, хлопці можуть затанцювати аркана чи каперуша. Дружки – виводити «несправжню молоду», а то й перевдягнутого хлопця для «перевірки намірів». А то й влаштувати справжні передирки, аби бояри поближче познайомились з дружками. Тай сама назва – молодий і молода, князь і княгиня, голуб і голубка, білі лебеді на воді... Народно-пісенні тиради майстерно супроводжують всі події, часом вихваляючи, часом кепкуючи і підбадьорюючи учасників. А їх виходить багато: старший дружба, молодший дружба, старша дружка, молодша дружка, два свати, перев’язані рушниками, брати, сестри, батьки, весільні гості… - імпровізаційність обрядів може залучати певною мірою всіх охочих. Відчуття спільнодії, виконання прадавніх обрядів (які, між іншим, ми можемо коректувати до певного регіону або інтегрувати з місцевими традиціями родини), – це вже для багатьох незвично, цікаво, а відповідно пам’ятно і весело.
Традиційне весілля також може не передбачати використання підсилення та інших технічних засобів та бути надзвичайно мобільним. Похода з музикою до церкви або прогулянка по місту? Церемонія обміну шлюбними обіцянками на затишній галявині в лісі? Весілля на природі або із зміною локацій? Затишність і камерність акустичних інструментів? Спільні співи з гостями за столом? Все це легко зробити з нами. Бо кожен з нас не лише музикант, що грає і співає. Власне, ми і координуємо те, що проінтерпретують на свій лад весільні гості. Хоча, за бажання, маємо досвідчену розпорядницю весілля, що пильно слідкуватиме за часом, кожному кілька разів повторить зміст дії, вручить реквізит, запросить до слова, розрадить і навіть затанцює.
Весілля ми вважаємо важливою життєвою подією, тому обговорюємо всі нюанси зазвичай з молодими. За кавою ми обговоримо Ваші очікування, запропонуємо переглянути приклади відео, складемо сценарій саме Вашого весілля і відповідно, зрозуміємо кошторис. Можливо, додатково потрібно буде мати ще зустріч, щоб підготувати весільний танець, провести навчання з дружбами і дружками, майстерклас для «коровайниць» з випікання короваю і весільних шишок, «цигани» на другий день весілля або дівичвечір у переддень весілля (або навіть ранок – чому б гостям не показати і не розказати про українські звичаї, поки молода з молодим готуються до весілля?), щоб сплести вінок для молодих і букетики для гостей з живих квітів, зробити прикраси для гільця, навіть наміряти і позичити строї для офіційної частини.
Але часом молоді бажають мати сучасне весілля і запросити нас лише на кілька обрядів, забави і танці. Як нам колись сказали гості молодих-байкерів, на весілля яких ми потрапили як музичний дарунок одного з гостей: «Це було б просто вечіркою та вилазкою на природу, аби не обряди. А так Ви дуже прикрасили наш вечір незвичними активностями і чарівними піснями з екзотичними інструментами». Майстерклас з танців та забав – це спільне веселе навчання простим рухам, що повторюються за кілька хвилин, або й просто завдання повторювати все, що робить «головна» особа або пара. Тому танцювати можуть всі – навіть ті, хто вважає, що не вміє танцювати.
А для найвитриваліших читачів - приз! Відео: